DCSIMG

Přejít na obsah

Setkání nad aktivním občanstvím “Od inspirace ke spolupráci”

DSC_0580

18. listopadu 2014 se v pražském Centru současného umění DOX uskuteční celodenní setkání nad tématem aktivního občanství a spolupráce mezi samosprávou, školou a místní komunitou.

Akce je závěrečným setkáním projektu Active Citizens – komunitní vzdělání pro střední školy a zároveň navazuje na loňskou konferenci „Propojme se!“. Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

  • Jak nastartovat a udržet aktivní spolupráci v komunitě tak, aby z ní profitovali všichni zúčastnění?
  • Jaká je role školy v komunitě?
  • Jak podpořit a využít potenciál aktivních mladých lidí?
  • Jaké jsou bariéry spolupráce v komunitě a jak se s nimi vypořádat?
  • Jakou roli hraje vzdělávání v rozvoji aktivního občanství?

Na tyto a další zajímavé otázky bychom rádi našli odpovědi i společně s vámi.

Stěžejním tématem setkání budou praktické aspekty spolupráce mezi všemi hlavními aktéry v komunitě – školami (pedagogy, studenty), samosprávou, místními organizacemi a občany. Těšit se můžete na panelové diskuse, přednášky českých a zahraničních odborníků, workshopy a prostor pro networking. Součástí programu bude i veletrh studentských komunitních projektů a výstava Mody demokracie, která v DOX bude paralelně probíhat.

Vstup je zdarma, je však třeba se včas registrovat. Online registrace bude zahájena nejpozději 15. října 2014.

Více informací se dozvíte průběžně zde a na našem Facebooku.

Setkání pořádají organizace British Council a Člověk v tísni, o.p.s. – vzdělávací program Varianty ve spolupráci s Centrem současného umění DOX, Centrem občanského vzdělávání a organizacemi spolupracujícími v rámci platformy Propojme se!.