DCSIMG

Přejít na obsah

V Českém Těšíně měli generálku na Velikonoce

IMG_1247

Tým Active Citizens z Albrechtovy střední školy pozval obyvatele Centra sociálních služeb Český Těšín na další setkání, tentokrát na téma Velikonoc. Senioři se sami aktivně zapojili už do příprav. Vyrobili nádherné dekorace, jejichž výstava doplnila bohatý velikonoční program připravený studenty a profesory.

Na atmosféře v krásně vyzdobené jídelně bylo hned od začátku znát, že nejde o první setkání. Studenti a senioři spolu okamžitě navázali kontakt a společně se pustili do hlavního bodu programu, kterým bylo zdobení velikonočních dobrot. Tradiční beránci, zajíčci i vajíčka z perníkového těsta byly připraveny předem, a tak jen zbývalo chopit se kornoutků s cukrovou polevou a popustit uzdu fantazii. Populární bylo nakonec i ujídání samotné polevy. Hotové výtvory si účastníci slavnosti odnesli sebou na pokoje, aby se mohli pochlubit rodinám a kamarádům.

Program zpestřila divadelní etuda Cesta do Emauz, ke zdobení dobrot, popíjení punče a pojídání šouldrů studenti krásně zazpívali, zahráli na kytaru a flétnu. Do zpěvu se nakonec spontánně zapojili i senioři. Celou dobu v rohu pletl šikovný ogar pomlázku z vrbového proutí, která měla nakonec bezmála metr. Snad zůstane jen na ozdobu! Specializací studentů je hotelnictví a gastronomie a tak připravili ukázku moderní velikonoční tabule v jarních zeleno-žlutých barvách.  Seniorům se setkání velmi líbilo a už se prý těší na další!